O nas

Kim jesteśmy i co robimy

Od 2000r głównym celem naszej firmy jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań internetowych dla biznesu. Kompleksowych, czyli składających się zarówno z serwerów jak i oprogramowania. Dla naszych klientów tworzyliśmy specjalistyczne aplikacje internetowe dostosowane do potrzeb projektów. Administrowaliśmy serwerami, serwisowaliśmy i rozwijaliśmy tworzone przez nas aplikacje lub korzystaliśmy z rozwiązań Open Source gdy były takie wskazania. Mamy wszechstronną wiedzę teoretyczną i ogromne doświadczenie praktyczne zdobyte podczas pracy przy kilkuset projektach internetowych.

Nasza historia sięga zamierzchłych czasów z perspektywy Polskiego internetu, bo przełomowego roku 2000. Prawie nikt już nie pamięta, że był to rok w którym większość komputerów miała paść ofiarą błędu milenijnego 2YK. Komputery na początku 2000 roku jednak zadziałały, a my przy współpracy z firmą Japan Cars a później JC Auto rozpoczęliśmy bardzo ambitny jak na tamten czas projekt budowy pierwszego internetowego sklepu z częściami samochodowymi, który pod adresem moto.sklep.pl działał nieprzerwanie, aż do 2008 r kiedy to nastąpiło połączenie JC AUTO z Inter Cars i nastąpiła integracja systemów informatycznych obu firm.

W międzyczasie realizowaliśmy projekty dla różnych firm i branż. W 2001 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą Horn Distribution, europejskim dystrybutorem sprzętu audio posiadającym w ofercie takie marki jak Denon, Alpine, Warfedale, Maranz, Sonos. Wspólnie przez kilka lat realizowaliśmy projekty dla poszczególnych marek będących w ofercie firmy. Również w 2001 rozpoczęliśmy trwającą do dziś współpracę z firmą Cargil światowym producentem pasz, zbóż i produktów spożywczych. Zrealizowaliśmy kilka projektów internetowych związanych z marką Nutrena.

W 2003 roku nawiązaliśmy trwającą do 2017 roku współpracę z firmą MODECOM S.A. liderem w branży osprzętu komputerowego, sprzętu audio, urządzeń mobilnych. Rok później w z firmą Mediaconsulting, dla której przez 10 lat byliśmy jedyną firmą outsourcing’ową dostarczającą wszystkie usługi internetowe wraz z infrastrukturą i opieką administracyjną.

Wspólnie zrealizowaliśmy kilkaset projektów dla firm z Warszawy i okolic. W gronie klientów MediaConsulting były tak znane marki jak Tchibo Polska, SPS Electronics, Polskie Nagrania, Atlantic, Omnires. W 2014 roku współpraca dobiegła końca. Od 2008 do 2016 roku na zlecenie Polskiego Stronnictwa Ludowego dostarczaliśmy i serwisowaliśmy infrastrukturę oraz oprogramowanie dla głównego portalu informacyjnego tej partii, projekt ten był prawdziwym sprawdzianem naszych możliwości.

W 2013 roku rozpoczęliśmy pracę nad aplikacją PlanBus.pl, której celem jest wspieranie logistyki i planowania w firmach zajmujących się transportem pasażerskim (wynajmem autobusów i przewozem osób). Dwa lata później PlanBus ukazał się w wersji 1,0. Dziś jest jednym rozwiązaniem informatycznym opartym o internet dla tej branży. Do 2018 roku został wdrożony w kilkudziesięciu firmach autobusowych w całym kraju, planujących łącznie trasy kilkuset pojazdów. PlanBus.pl cały czas się rozwija i jest jedną z kluczowych naszych usług.

Od 2015r trwa współpraca ze stowarzyszeniem ART 61, prowadzącym serwis społeczno-polityczny MamPrawoWiedziec.pl dla którego dostarczamy całą infrastrukturę serwerową oraz świadczymy wsparcie dla działu rozwoju usług. W 2017 roku podjęliśmy współpracę z Fundacją „Centrum Cyfrowe”, dla której w pełni realizujemy opiekę administracyjną nad infrastrukturą serwerową i wszystkimi usługami Fundacji związanymi z internetem.

W 2018 roku rozpoczęliśmy pracę nad dwoma kolejnymi własnymi projektami, którymi są giełdy B2B dla branży motoryzacyjnej: AkuB2B.pl oraz OlejB2B.pl